Bijgewerkt: 24 januari 2026

bbA Kandidatenlijst 2026
Amstelveense gemeenteraadsverkiezingen - 2026

Foto's -> Gebeurtenissen -> Burgemeester en Bestuurders
Burgerbelangen Amstelveen
vanaf 2025


bbA Kandidatenlijst 2026Amstelveense gemeenteraadsverkiezingen
(Foto bbA - 2026)

Lijsttrekker en eerste 7 kandidaten van Burgerbelangen Amstelveen

Burgerbelangen Amstelveen (bbA) - 15-01-2026

Onder de titel ‘Samen, voor nu, en onze volgende generaties’ heeft de oudste en grootste lokale politieke partij Burgerbelangen Amstelveen (bbA) op haar nieuwjaarsborrel het verkiezingsprogramma voor de komende gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 gelanceerd. Ook werd door bbA bestuursvoorzitter Peter Bot de kandidatenlijst gepresenteerd.

Peter Bot: “Het bestuur van bbA is ervan overtuigd met deze lijsttrekker en kandidaten voor de gemeenteraad en het nieuwe verkiezingsprogramma tijdens de komende verkiezingen hoge ogen te kunnen gooien. Jacqueline Solleveld staat bekend om haar energie en visie. Met haar heldere blik op de toekomst en sterk gevoel voor verbinding was de keuze voor haar als lijsttrekker vanzelfsprekend. Zij is een echte bruggenbouwer voor de inwoners en instellingen en voor de coalitie en oppositie.”

Burgerbelangen Amstelveen is in het recente verleden een betrouwbare en innoverende coalitiepartner geweest met ervaren wethouders en staat te popelen om die verantwoordelijkheid weer te nemen. De ledenvergadering van bbA accordeerde het voorstel van het bestuur om Jacqueline Solleveld Olthof als lijsttrekker op nummer 1 te plaatsen en fractievoorzitter Pieter Monkelbaan op nummer 2. Na de deskundige en ervaren Ewa Petiet (3), Ferry van Groeningen (4) en Marga van Herteryck (6), komen er op verkiesbare plaatsen vier vakbekwame nieuwkomers: Dorine Tamis (5), Ronald Vecht (7), Age Siebbeles (8) en Edward Reinderts (9).

Hoewel er nog talrijke aanvullingen kwamen, werd het conceptverkiezingsprogramma door de ledenvergadering enthousiast ontvangen. Na het inpassen van de diverse voorstellen uit de vergadering is het definitieve verkiezingsprogramma op de Nieuwjaarsborrel van Burgerbelangen Amstelveen gepresenteerd. (zie foto) Ook waren de leden enthousiast over het door het campagneteam opgezette campagneplan en was er ook hier unaniem groen licht voor de plannen.

De volledige kandidatenlijst van bbA ziet er als volgt uit:

Amstelveen
1. JACQUELINE SOLLEVELD OLTHOF

Jacqueline Solleveld was eerder gemeenteraadslid voor bbA van 2018 tot 2022 en daarvoor was zij anderhalf jaar burgerraadslid. Sinds maart 2024 is zij terug als raadslid en zet zich samen met de fractie in voor een leefbaar Amstelveen voor jong en oud. Zij had ruimte, wonen en natuur in haar portefeuille en is nu woordvoerder voor onderwerpen die betrekking hebben op wonen en (gezondheids-)zorg voor ouderen, regionale aangelegenheden, wijkcentra, dierenwelzijn, WMO en Schiphol versus wonen & leven in Amstelveen.
Solleveld is van huis uit ondernemer met gevoel voor politiek en verhoudingen en heeft na Filantropische Studies aan de VU gekozen voor maatschappelijk ondernemerschap. Ze is o.a. werkzaam geweest in de patiëntenbeweging voor mensen met een beperking, met mensen met MS en bij Zorginstituut Nederland als senior-adviseur langdurige zorg. Ze was vanaf 2003 ruim 10 jaar betrokken bij de Muziek- en Dansschool Amstelveen als bestuurder en als lid van de Raad van Toezicht. Daarnaast heeft Solleveld als vrijwilliger gewerkt voor de War Trauma Foundation, was bestuurslid van Stichting Gemeenschapsfonds Amstelveen en lid van de Cliëntenraad van Ziekenhuis Amstelland. Jacqueline woont met haar man in Westwijk.

Jacqueline zegt: “Fantastisch om lijsttrekker te mogen zijn van Burgerbelangen Amstelveen dat zich al 32 jaar inzet voor de belangen van alle Amstelveners en Amstelveen. Samen gaan we daar de komende jaren mee door om te zorgen dat de leefbaarheid en het groene karakter van Amstelveen niet ondergeschikt worden aan de groei van de stad. Met elkaar bouwen we aan een samenleving waarin iedereen meetelt, burgers en ondernemers zich gehoord voelen en intensief en transparant worden betrokken bij de veranderingen in de stad die hen rechtstreeks raken.”

Amstelveen
  • 2. PIETER MONKELBAAN
    Pieter Monkelbaan is sinds 2018 actief voor bbA als burgerlid en tijdelijk als vervangend raadslid, en sinds 2022 is hij raadslid en fractievoorzitter. Hij is erevoorzitter van Sporting Martinus en was o.a. voorzitter en directeur van diverse organisaties en ondernemingen.
    bbA zet Pieter op nummer 2 vanwege zijn grote betrokkenheid bij de man en vrouw in de straat, zijn brede visie en zijn organisatorische en creatieve kwaliteiten. Pieter woont in Elsrijk-west, is crisis- en transitiemanager, Lid in de Orde van Oranje-Nassau en pleit ervoor “dat Amstelveen dat mooie, leefbare dorp, maar ook die levenskrachtige stad is en blijft. Kortom, als vanouds, vernieuwend.”

    Amstelveen
  • 3. EWA PETIET
    Ewa Petiet is al sinds 2014 actief voor bbA als raadslid. Zij is organisatieadviseur, 40 jaar, en wil graag een bijdrage leveren aan een fijne woon- en werkomgeving en een duurzaam Amstelveen. Zij zegt: “Ik wil me graag inzetten voor een inclusieve en toegankelijke stad. Dat betekent voor mij een Amstelveen waarin iedereen kan meedoen, iedereen zich welkom voelt, iedereen de zorg kan krijgen, die hij of zij nodig heeft en waarin iedereen kan sporten en naar school kan gaan.” Ewa woont samen met haar man en twee kinderen in Keizer Karelpark/Oude Dorp.

    Amstelveen
  • 4. FERRY VAN GROENINGEN
    Ferry van Groeningen is een geboren en getogen Amstelvener. Hij woont sinds 1996 in Westwijk en is getrouwd met Pien, leerkracht in het basisonderwijs. Als vrijwilliger is hij bestuurslid van de landelijke patiëntenorganisatie Stichting Borderline (www.stichtingborderline.nl).
    Ferry is sinds 2010, met een korte onderbreking, actief in de lokale politiek o.a. als raadslid in de periode vanaf 2014 tot heden. In die periode zette hij zich bij de ontwikkeling van nieuwbouwwijk De Scheg in voor de realisering van middeldure huurwoningen, toen nog een ondergewaardeerd segment in Amstelveen. Hij zegt: “Het reilen en zeilen van mijn drie volwassen kinderen leert mij veel over de huidige samenleving. Deze ervaring wil ik inzetten om tot een sociaal, leefbaar, groen en groeiend Amstelveen te komen.”  Van beroep is Ferry productspecialist hypotheken bij een onderzoeksbureau.

    Amstelveen
  • 5. DORINE TAMIS
    Dorine Tamis is interimmanager ICT en Onderwijs en was o.a. lid van de Raad van Toezicht van Futuris, VvE-voorzitter en voorzitter van Soroptimistclub Amsterdam-Zuid/Amstelveen. Ze woont in Bankras-Kostverloren. Geboren en getogen is Dorine in Heerhugowaard. In 1983 verhuisde ze voor haar studie naar Amstelveen.
    “bbA staat voor waar ik echt in geloof. Verantwoordelijkheid nemen voor je eigen omgeving als inwoner. Leefbaarheid en behoud van het groene karakter van Amstelveen. Een pragmatische aanpak van zaken. Ik zal me sterk maken voor de veiligheid voor vrouwen en kinderen. We hebben de plicht om geweld tegen vrouwen, huiselijk geweld, kindermishandeling en seksueel geweld actief op de agenda te zetten en aan te pakken.”

    Amstelveen
  • 6. MARGA VAN HERTERYCK
    Marga van Herteryck komt terug in de politiek. Twaalf jaar lang was zij in de periode 2006-2014 en 2018-2022 een actief en gewaardeerd gemeenteraadslid en maakte deel uit van de raadscommissie Burgers en Samenleving. Marga van Herteryck trok zich vier jaar geleden terug uit de politiek vanwege haar drukke werkzaamheden en wilde meer tijd vrijmaken voor haar gezin. Wel is zij in die tijd altijd betrokken geweest bij bbA: “Dus toen ik gevraagd werd, of ik weer belangstelling had als kandidaat raadslid, heb ik ja gezegd. Ik vind het leuk om me met echt lokale politiek bezig te houden”. Marga is insolvencymedewerker en ondersteunt het curatorenteam bij het advocatenkantoor Florent in Amsterdam en woont met haar man in Westwijk.

    Amstelveen
  • 7. RONALD VECHT
    Ronald Vecht is jurist en een betrokken Amstelvener. Momenteel is hij nog Hoofd Juridische Zaken van de NPO en heeft diverse bestuurlijke functies vervuld, onder andere in de culturele sector. Zo was hij in het verleden o.a. Lid van de Raad van Toezicht van de Schouwburg Amstelveen. Hij woont in Bankras/Kostverloren. “Ik wil als Raadslid samen met de Amstelveners ons Amstelveen verder brengen.”

    De andere kandidaten zijn:

    8. AGE SIEBBELES
    9. EDWARD REINDERTS
    10. DAVE OFFENBACH
    11. DANIËLLE DE KLUIJVER
    12. MARCEL BELLIS
    13. PETER BOT
    14. CAROLE THATE
    15. JOHN DE DIE
    16. MARGREET PELSER
    17. FRITS SUER
    18. HENK HEUVINGH
    19. JACQUELINE MEIER
    20. IRENE SUER
    21. PAUL VAN DER MEER
    22. WILH SOLLEVELD
    23. HENNIE VAN DEN BERG
    24. RUDEL VAN DER KAAY
    25. JOHN LEVIE
    26. LINDA ROOS

  • Klik hier voor andere foto's in de categorie Gebeurtenissen