Tijdelijke halte van tramlijn 25 komt vlak naast station Amsterdam Zuid
Nieuws -> GemeenteBron: Gemeente Amstelveen
18-03-2021
Er komt een  tijdelijke eindhalte voor lijn 25 (ook wel bekend als de Amstelveenlijn) aan de  Eduard van Beinumstraat, aan de noordkant van station Amsterdam Zuid. Dat zijn  de opdrachtgevers van Zuidasdok op 18 maart 2021 overeengekomen. De tijdelijke  halte is nodig omdat door vertraging bij het project Zuidasdok de definitieve  halte op zijn vroegst pas in 2028 in gebruik kan worden genomen.
    Vergelijkbaar met  definitieve eindhalte. Rob Ellermeijer (VVD) wethouder Verkeer en Vervoer staat  positief tegenover de tijdelijke oplossing: 'De tijdelijke oplossing aan de  Eduard van Beinumstraat is vergelijkbaar met de uiteindelijke halte aan de  Schönberglaan, maar dan tijdelijk aan de noordkant van de A10 in plaats van aan  de zuidkant. Een groot compliment aan de Vervoerregio Amsterdam en de  opdrachtgevers van Zuidasdok voor het zoeken naar de best mogelijke oplossing  voor de reizigers.'
	
Op dit moment eindigt lijn 25 aan de Strawinskylaan. Dat wijzigt in 2022 in de Eduard van Beinumstraat. De begin- en eindhalte ligt dan direct naast het station, waardoor er sprake is van een snellere overstap. Reizigers hoeven niet meer van de Strawinskylaan via het Zuidplein naar de trein of metro te lopen. Op het moment dat de locatie nodig is voor de bouw, verplaatst de halte alsnog tijdelijk terug naar de Strawinskylaan totdat het dak van de zuidelijke snelwegtunnel klaar is en het tramstation zijn definitieve plek aan de Schönberglaan krijgt.

 
             
             
             
             
             
            

