Nieuwe regels voor het leerlingenvervoer in Amstelveen
Nieuws -> GemeenteBron: Gemeente Amstelveen
31-03-2015
Landelijk  is de wetgeving met betrekking tot het leerlingenvervoer gewijzigd. Als gevolg  daarvan heeft het college van B en W van Amstelveen een nieuwe verordening  opgesteld. Deze zal op 15 april door de gemeenteraad worden behandeld. De  verwachting is dat definitieve besluitvorming op 29 april 2015 kan  plaatsvinden. 
  Een  van de consequenties van de nieuwe wetgeving is, dat kinderen die na de zomer  voor het eerst naar het voortgezet speciaal onderwijs gaan, niet langer een  vergoeding ontvangen voor het openbaar vervoer. Voor kinderen die nu wel recht  hebben op een vergoeding heeft het college van B en W in de nieuwe verordening  een overgangsregeling opgenomen. Hierin is bepaald, dat voor leerlingen die al  een vergoeding ontvingen in het schooljaar 2014/2015 de vergoeding beschikbaar  blijft tot het moment, dat zij hun school voor voortgezet speciaal onderwijs  verlaten. 
  

(Foto Amstelveenweb.com - 2014)
Jeroen Brandes (PvdA), wethouder Jeugd
Jeroen Brandes (PvdA), wethouder Jeugd: “Vanuit Den Haag is er nieuwe wetgeving opgesteld voor het leerlingenvervoer, waar ook wij ons aan moeten houden. Eén van de nadelige aspecten van deze nieuwe wetgeving is het vervallen van de vergoeding voor openbaar vervoer voor kinderen die zelfstandig naar het speciaal voortgezet onderwijs gaan. In ons voorstel aan de gemeenteraad is gelukkig een overgangsregeling opgenomen, waardoor we deze vergoeding voor de huidige groep leerlingen in stand kunnen houden.”

 
             
             
             
             
             
            

