Leerkracht School of Understanding in Amstelveen is besmet met coronavirus
Nieuws -> GemeenteBron: Gemeente Amstelveen
25-05-2020
Op  de Amstelveense basisschool School  of Understanding is een leerkracht positief getest op het coronavirus. De  leerkracht heeft op dit moment gelukkig alleen milde klachten. Teamleden die  langer dan een kwartier en binnen anderhalve meter contact hebben gehad met de  leerkracht zijn in quarantaine gegaan. Leerkrachten met (hooikoorts) klachten  worden allemaal getest en moeten wachten op de uitslag voor ze weer aan het  werk kunnen. Daardoor is fysiek lesgeven niet mogelijk. Daarop heeft de school  in overleg met de GGD en gemeente besloten om, vanuit organisatorisch oogpunt,  voor de hele school over te gaan op thuisonderwijs.
  Directeur-bestuurder  Tijl Koenderink: 'Gelukkig heeft onze collega uit de onderbouw alleen milde  klachten. We hebben alle zes teamleden die contact met haar hebben gehad, laten  testen door de GGD. Inmiddels zijn vijf uitslagen binnen; gelukkig allemaal  negatief getest op corona. De zesde uitslag verwachten we vandaag. De  quarantaineperiode van twee weken is aanstaande zaterdag verstreken. We zetten  alles op alles om zo snel mogelijk weer veilig open te gaan.'
  

(Foto Amstelveenweb.com - 2020)
Frank Berkhout (D66) wethouder Onderwijs en Jeugdzorg
Frank Berkhout (D66) wethouder Onderwijs: 'De school en het lerarenteam hebben snel en doortastend gehandeld. Er is direct overleg geweest met de GGD en de gemeente. Samen is besloten om voorlopig weer over te gaan op thuisonderwijs. Alle ouders zijn hierover voor het afgelopen weekend geïnformeerd. Voor kinderen, waarvan ouders een cruciaal beroep hebben, is noodopvang geregeld. Wij hopen allemaal dat, de lerares snel weer gezond is, haar collega’s niet besmet zijn en de kinderen zo snel mogelijk weer naar school kunnen.'
Update 27 mei 2020. De School of Understanding gaat weer open. Sinds afgelopen maandag 25 mei was de School of Understanding gesloten om organisatorische redenen. Dit in verband met een leerkracht die besmet is met corona. Daardoor werden andere leerkrachten getest en konden niet voor de klas staan. Inmiddels zijn alle testresultaten binnen en blijkt dat geen andere leerkracht besmet is. De School of Understanding gaat daarom morgen, donderdag 28 mei 2020 weer open.

 
             
             
             
             
             
            

