Herinrichting kruising Van Heuven Goedhartlaan en Onderuit
Nieuws -> GemeenteBron: Gemeente Amstelveen
22-01-2013
In  het kader van de verkeersveiligheid heeft het College besloten tot de herinrichting  van de kruising van de Van Heuven Goedhartlaan met Onderuit. De kruising moet  de situatie vooral voor fietsers en voetgangers veiliger maken. 
  “De  kruising maakt deel uit van een route, waar veel schoolgaande kinderen langs  komen en veel bewoners die op weg zijn van of naar de tram op de Beneluxbaan,”  zegt wethouder verkeer John Levie (bbA). “Doel van de herinrichting is de  kruising veiliger te maken voor met name fietsers en voetgangers. 
  
Grotere kaart weergeven De kruising van de Van Heuven Goedhartlaan met Onderuit in Amstelveen met de wegversmalling 
  De  wegversmalling op de Van Heuven Goedhartlaan wordt verwijderd. Daarvoor in de  plaats komt een kruispuntplateau, waardoor automobilisten moeten afremmen en fietsers  en voetgangers in twee etappes kunnen oversteken. Het fietspad langs Onderuit wordt  geasfalteerd. De nieuwe kruising wordt overzichtelijker en veiliger.” 
  In  de huidige situatie ligt op de kruising van de Van Heuven Goedhartlaan met Onderuit  een wegversmalling die regelmatig gevaarlijke situaties tot gevolg heeft. Automobilisten  moeten op elkaar wachten, maar geven soms extra gas om er snel langs te gaan. 
  Hun  aandacht gaat meer uit naar het passeren van de wegversmalling dan naar overstekende  voetgangers en fietsers. De aanleg van het kruispuntplateau maakt een eind aan  die onveilige situatie. Daarbij wordt de wegversmalling regelmatig kapot  gereden, waardoor veel onderhoud nodig is. De Stadsregio Amsterdam ondersteunt  het project financieel. Uitvoering is voorzien in het voorjaar van 2013. 

 
             
             
             
             
             
            

