Bijgewerkt: 15 oktober 2026

GOED voor Amstelveen en VVD stellen vragen over zwemlessen De Meerkamp

Nieuws -> Politiek

Bron: Goed voor Amstelveen
15-10-2026

GOED voor Amstelveen en de VVD hebben aan het college schriftelijke vragen gesteld over zwemlessen bij De Meerkamp. Aanleiding zijn signalen van ouders over onder meer de duur van het zwemlestraject tot aan het A-diploma, de peuterzwemlessen, de kosten, de communicatie over de voortgang van kinderen en de kwaliteit van de begeleiding.

Amstelveen
(Foto: GvA/VVD Amstelveen - 2026)

Daarnaast horen beide fracties dat sommige ouders ervoor kiezen hun kinderen buiten Amstelveen op zwemles te willen doen, omdat zij de indruk hebben dat kinderen daar sneller een diploma behalen. Wij willen weten welke factoren daar een rol inspelen.

Diana Julio: (GOED voor Amstelveen) “Wanneer ouders ervoor kiezen om naar een andere gemeente uit te wijken voor zwemlessen, vinden wij dat iets wat je serieus moet nemen en wat de redenen zijn. Er zijn al langer klachten, wij willen aan de hand van de vragen weten hoeveel kinderen eerder zijn weggegaan en wat de gemiddelde duur is voor het behalen van een zwemdiploma. Hoe verhoudt zich dat bij andere omliggende gemeenten en hoe staat het met de personele bezetting. Mogelijk dat het ook met de methodiek te maken heeft”.

Femke Lagerveld (VVD)“Goed leren zwemmen is belangrijk voor ieder kind en draagt bij aan de zwemveiligheid en zelfstandigheid van kinderen. We begrijpen dat ouders vragen hebben over de voortgang, de duur en de kosten van de zwemlessen. We vinden het belangrijk dat daar voldoende aandacht voor is”

Volgens beide fracties heeft ook de gemeente hierin een belangrijke verantwoordelijkheid. De gemeente investeert in zwemvoorzieningen en heeft er belang bij dat inwoners tevreden zijn over het aanbod. GOED  voor Amstelveen en VVD hopen dat de beantwoording van de vragen meer duidelijkheid zal geven over de signalen die zij ontvangen en aanknopingspunten zal bieden om de kwaliteit, toegankelijkheid en aantrekkelijkheid van het lesaanbod verder te versterken.



Amstelveenweb.com is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de nieuwsberichten.