Basisbakket televisiezenders niet veranderd
Nieuws -> GemeenteBron: Gemeente Amstelveen / Casema
15-03-2006
De lokale  programmaraad Amstelveen adviseert kabelexploitant Casema het huidige  basispakket televisiezenders voort te zetten. De programmaraad heeft een breed  pakket samengesteld, waarbij rekening gehouden wordt met verschillende genres,  maar ook met verschillende talen en actualiteiten. Inwoners van Amstelveen  kunnen tot uiterlijk 28 april 2006 bij de programmaraad reageren op het  basispakket.
  De lokale  programmaraad Amstelveen moet bij haar advisering rekening houden met de zgn.  ‘must-carry’ zenders. Dit zijn zenders die verplicht in het basispakket  doorgegeven moeten worden. De overige vrije ruimte, in totaal acht zenders, kan  de programmaraad invullen. Het voorlopig advies voor het wettelijk basispakket  voor televisie ziet er als volgt uit:
  ‘Must-carry’  zenders: 
  1. Nederland 1
  2. Nederland 2
  3. Nederland 3
  4. VRT TV1
  5. België KETNET  / Canvas
  6. RTV-NH  (regionaal) (versie Amsterdam)
  7. STRAAL  (lokaal)
  Door de  programmaraad ingevulde zenders:
  8. ARD
  9. ZDF
  10. TVE Internacional
  11. BBC 2
  12. TV5
  12. TV5 6. RTV-NH  (regionaal) (versie Amsterdam)
  13. AT5
  14. Euronews en Arte
  15. BBC 1
  De programmaraad  heeft in haar advies rekening gehouden met alle voorkomende doelgroepen in de  gemeente Amstelveen. Ook is gekeken naar een evenwichtige verdeling van de  programmering als het gaat om de taal waarin wordt uitgezonden.
  Verder geeft de  programmaraad aan dat AT5 een populaire zender is in de gemeente Amstelveen en  een goede bijdrage levert aan de regionale informatievoorziening. De  Amsterdamse versie van RTV-NH sluit aan bij de wensen en behoeften van de  Amstelveense samenleving.
  De zender Arte  biedt een uniek genre: cultuur, films en documentaires. De zender Euronews  waarborgt in het basispakket het genre nieuws en actualiteiten wereldwijd. De  programmaraad is net als vorig jaar van mening dat Arte en Euronews op één  frequentie uitgezonden kunnen worden. Reden is dat beide zenders bijdragen aan  een veelzijdig televisieaanbod. Het voorstel is dat Arte zal uitzenden tussen  12.00 uur en 03.00 uur en Euronews op de overige uren.
  Reageren?
  Inwoners van de  gemeente Amstelveen kunnen tot uiterlijk 28 april 2006 reageren. Per e-mail:  programmaraad@amstelveen.nl. Per post: gemeente Amstelveen, t.a.v. ambtelijk  secretariaat lokale programmaraad Amstelveen, Postbus 4, 1180 BA Amstelveen.
  Aanvullend pakket
  De lokale  programmaraad Amstelveen heeft in haar vergadering van 28 februari jl. besloten  dit jaar ook een vrijblijvend advies te geven over het aanvullende pakket voor  de gemeente Amstelveen. Het advies wordt samengesteld in de vergadering van de  lokale programmaraad Amstelveen van 9 mei 2006.
  Wat is een programmaraad?
  Een programmaraad  brengt in de meeste gevallen jaarlijks aan Casema een advies uit over het  wettelijk budgetpakket. Het gaat hier om 15 televisie- en 25 radiozenders. Bij  de selectie van de zenders door de programmaraad geldt dat het budgetpakket een  pluriforme samenstelling moet hebben. Dit betekent dat de programmaraad  rekening dient te houden met de onder de bevolking levende voorkeuren. De programmaraad  is een onafhankelijk adviesorgaan. 
  In de Mediawet is vastgesteld dat een kabelbedrijf verplicht is om de  zenders die de programmaraad adviseert ook daadwerkelijk in het pakket op te  nemen. Een kabelbedrijf kan alleen van het advies afwijken, indien zij  zwaarwegende bezwaren heeft.
  De programmaraad bestaat uit inwoners van de gemeenten waarvoor de  betreffende programmaraad adviseert. Zij worden door hun gemeente geworven en  worden in de meeste gevallen voor een periode van vier jaar benoemd. Zij zijn  allen kabelabonnee, hebben geen binding met de gemeente, Casema of  programma-aanbieders. De samenstelling van de programmaraad dient  representatief te zijn voor de belangrijkste in de gemeente(n) voorkomende  maatschappelijke, culturele, godsdienstige en geestelijke stromingen en een  redelijke afspiegeling te vormen van de bevolking in de gemeente(n) naar  leeftijd, sexe, etnische en culturele achtergrond.
  De programmaraad is voor u als kijker en luisteraar in het leven geroepen  en kan door middel van suggesties in haar volgende advies rekening houden met  uw wensen!
  Vragen of suggesties kunt u kenbaar maken aan de programmaraad voor uw  gemeente. Dat kan schriftelijk en vaak ook per e-mail. De benodigde adressen  (post-, e-mail- en internet-) vindt u op de overkoepelende website van alle  Nederlandse programmaraden: www.kabelraden.nl. De adressen staan ook op de teletekst  van het Casema Service Kanaal in uw regio (kijk op TT-pagina 400 en verder).

 
             
             
             
             
             
            

