Amstelveense subsidiepot energiezuinige maatregelen is leeg
Nieuws -> GemeenteBron: Gemeente Amstelveen
01-06-2010
Amstelveense  huiseigenaren hebben de afgelopen maanden in grote getale gekozen voor  energiebesparende aanpassingen aan hun woning. Meest populaire  woningverbetering was opnieuw het plaatsen van HR++ glas, gevolgd door vloer-  en spouwmuurisolatie. De subsidieregeling van 50.000 euro is volledig  opgebruikt. De gemeente Amstelveen kijkt tevreden terug op de belangstelling  die haar inwoners hebben getoond voor de regeling en bereidt een  vervolgregeling voor. 
  Tijdens  de looptijd van deze regeling (nu 9 maanden) heeft de gemeente ruim 20% meer  aanvragen ontvangen vergeleken met de regeling vorig jaar. Die was pas op de  laatste dag op. Ook voldeden meer aanvragen aan de voorwaarden die de gemeente  in de regeling stelde. Minder aanvragers werden uiteindelijk teleurgesteld.
  Milieuwethouder  Groot is tevreden met het resultaat: ‘Dat klimaatverbetering een gedeelde  verantwoordelijkheid is blijkt uit het stijgende aantal subsidieaanvragen. Dat  is goed voor ons milieu en onze toekomst. Tegelijkertijd realiseert de gemeente  zich dat sommige Amstelveners met verbeterplannen nu mogelijk teleurgesteld  zijn, omdat zij ondanks een eigen investering op dit moment geen subsidie meer  kunnen verkrijgen. Burgers zullen nog even geduld moeten hebben tot de volgende  regeling’. 
  De  regeling was van kracht van 1 september 2009 tot 31 augustus 2010, tenzij het  budget eerder op zou zijn. De gemeente werkt momenteel aan een nieuwe  vervolgregeling en kan hiervoor opnieuw rekenen op een subsidiebijdrage van  33.000 euro van de Provincie Noord-Holland. 
  De  totale hoogte van de nieuwe regeling is nog niet bekend. Verwachting is dat de  derde regeling in het najaar van start gaat.   Amstelveners die op de hoogte willen blijven wanneer de nieuwe regeling  van kracht gaat, kunnen hun interesse alvast kenbaar maken via energiebesparing@amstelveen.nl.

 
             
             
             
             
             
            

