Amstelveense schoolbesturen zitten goed in de slappe was
Nieuws -> GemeenteBron: Herbert Raat
25-02-2009

Amstelveense  schoolbesturen zitten goed in de slappe was, dit blijkt uit een onderzoek  van de Algemene Onderwijsbond (AOB). Prachtig natuurlijk dat er reserves  zijn, maar bij sommige schoolbesturen lijkt het erop dat zij vooral geld aan  het oppotten zijn. Sommige reserves zijn zo hoog, bijvoorbeeld bij het  basisonderwijs, dat het tijd wordt dat de ouders en politiek kritische vragen  stellen. Het gaat per slot van rekening om belastinggeld dat ten goede moet  komen aan het onderwijs, de leerkrachten en de leerlingen.
    Basisonderwijs: In Amstelveen beheren twee schoolbesturen circa 20 basisscholen, De  Onderwijsgroep Amstelland en Amstelwijs. Amstelland  heeft € 5 miljoen eigen vermogen en ruim € 4 miljoen op de bank, de verhouding  tussen eigen vermogen en vreemd vermogen is 72%, dit is zeer hoog. Amstelwijs  heeft ruim € 4 miljoen eigen vermogen en € 8 miljoen op de bank. 
  Betekent dit nu dat de leerkrachten van onze kinderen en  directeuren op school zwemmen in het geld? Helaas niet, het geld wordt beheerd  door hun werkgevers: de schoolbestuurders. Soms zijn er goede redenen om  grotere reserves aan te leggen. Of dat bij onze schoolbesturen op dit moment  ook zo is, is de vraag. De AOB adviseert de medezeggenschapsraden op scholen om  de besturen te vragen wat ze van plan zijn met zoveel geld op de plank. Ook wil  ik als politicus wel eens weten waarom de besturen zoveel geld achter de hand  hebben.
  Uiteraard moeten schoolbesturen een behoorlijke reserve  aanhouden, maar met deze bedragen lijkt het dat de reserve een doel op zich is.  Terwijl het de belangrijkste taak van de scholen is om te zorgen dat we de  beste leerkrachten in Amstelveen krijgen en vasthouden.
  Ook zouden de besturen veel meer hun maatschappelijke  verantwoordelijkheid kunnen nemen in onze stad door te investeren in  tussenschoolse en naschoolse opvang. De komende commissievergadering in maart  ga ik onze wethouder onderwijs vragen wat hij hiervan denkt.
  Website: Hoe rijk is mijn  schoolbestuur?

 
             
             
             
             
             
            

