Amstelveen krijgt 335.850 euro subsidie voor energiebesparende maatregelen
Nieuws -> GemeenteBron: Gemeente Amstelveen
08-01-2020
Het  Rijk heeft in het kader van de Regeling Reductie  Energiegebruik (RRE) 335.850,- euro subsidie toegekend aan gemeente  Amstelveen. De subsidie is bedoeld voor (kleine) energiebesparende maatregelen  door huiseigenaren, met als doel het verminderen van de CO2-uitstoot.
  Met  de subsidie ontwikkelt de gemeente in samenwerking met het Regionaal  Energieloket een project, waarbij woningeigenaren energieadvies krijgen en  inwoners te helpen met het nemen van kleine energiebesparende maatregelen.  Voorbeelden van zulke maatregelen zijn het aanbrengen van radiatorfolie,  leidingisolatie, waterbesparing en LED-lampen. Daarbij wordt gekeken naar een  specifieke actie voor de inwoners met een minimum inkomen. Ook worden er  informatieavonden in de wijken georganiseerd. Verder zal de subsidie ook  gebruikt worden voor verschillende collectieve acties op het gebied van  zonnepanelen, (vloer)isolatie en zonneboiler. 
  

(Foto Amstelveenweb.com - 2019)
Floor Gordon (D66) wethouder Duurzaamheid tijdens de gemeenteraadsvergadering op 6 november 2019
Verduurzamen. Floor Gordon (D66) wethouder Duurzaamheid is verheugd over de toegekende subsidie: 'Dankzij deze rijkssubsidie kunnen we dit jaar onze inwoners nog beter informeren over energiebesparende maatregelen en deze maatregelen ook direct aanbieden. Huiseigenaren kunnen met het verduurzamen van hun huizen de CO2-uitstoot verminderen, energiekosten verlagen en hun wooncomfort verbeteren. De subsidie past perfect in de doelstellingen uit het Plan voor Energietransitie, Circulaire Economie en Klimaatadaptatie (PLECK). Het verduurzamen van woningen draagt bij aan de ambitie van de gemeente Amstelveen om in 2040 fossielonafhankelijk te zijn.'

 
             
             
             
             
             
            

