Acht onveilige bomen aan de Bovenkerkerweg worden gekapt
Nieuws -> GemeenteBron: Gemeente Amstelveen
22-10-2019
Aan  de Bovenkerkerweg staan acht bomen die voor een onveilige situatie voor  automobilisten en fietsers zorgen. Uit onderzoek is gebleken dat deze bomen  tijdens een flinke herfststorm kunnen omvallen. De gemeente Amstelveen is  daarom genoodzaakt de bomen te kappen. De voornamelijk Italiaanse populieren  worden van 25 oktober tot en met 29 oktober 2019 verwijderd.
  Een  gespecialiseerd extern groenadviesbureau heeft onderzoek uitgevoerd naar de  stabiliteit van de bomen aan de Bovenkerkerweg ter hoogte van bedrijventerrein Legmeer.  Uit dit onderzoek is via een zogeheten trekproef naar voren gekomen dat acht  bomen een acuut risico vormen en uit veiligheidsoogpunt direct moeten worden  verwijderd. Door de laatste twee extreem droge zomers heeft het veen in de dijk  plaatselijk zijn draagkracht verloren om deze bomen voldoende stabiliteit te  verlenen. 
  
Dit is het tweede onderzoek dat is uitgevoerd naar de staat van de bomenrij aan de Bovenkerkerweg. Bij het eerste onderzoek concludeerden inspecteurs al dat de bomen een veiligheidsrisico vormen. Aangezien de gemeente veel waarde hecht aan het behoud van bomen is er een second opinion aangevraagd. De gemeente Amstelveen hanteert een 'groen-voor-groen-beleid' met daarin het uitgangspunt ‘de juiste boom op de juiste plek‘. Wanneer ergens groen wordt verwijderd, bekijkt de gemeente op welke plek dit het beste gecompenseerd kan worden. In dit geval gaat het om urgente kap. Op een later moment wordt gekeken naar groencompensatie.
Elk najaar houdt de gemeente een bomenrevisie, waarin we gevaarlijke bomen en bomen van slechte kwaliteit in samenspraak met onze Groenraad verwijderen. Omdat de Bovenkerkerweg een drukke verkeersader is en de bomen dusdanig slecht zijn gebleken, lopen we met deze acht bomen hierop vooruit. De Groenraad is hierover geïnformeerd.

 
             
             
             
             
             
            

