Aanpak huisvesting arbeidsmigranten uit Oost-Europa
Nieuws -> GemeenteBron: Gemeente Amstelveen
02-03-2012
Het  College van B en W van Amstelveen komt in het najaar van 2012 met een aanpak  voor huisvesting van een steeds groter worden groep Oost-Europeanen, veelal  werkzaam in glastuinbouw en Aalsmeerse veiling. Onderzoek in Greenport-verband  moet meer inzicht geven in de omvang van regionale arbeidsmigranten, hun  specifieke huisvestingsbehoefte, maar ook eventueel overlast en maatregelen om  dit te bestrijden.
  De  gemeente   Amstelveen staat bekend om haar internationale karakter en  aantrekkelijkheid als woonplaats voor buitenlandse werknemers die van groot  belang zijn voor de regionale en lokale economie. Zogenaamde arbeidsmigranten  leveren ook een belangrijke bijdrage aan de omzet van de Greenport Aalsmeer  activiteiten. 
  Ook  voor deze groep inwoners moet passende én veilige woonruimte binnen  woongebieden beschikbaar zijn, bij voorkeur in de nabijheid van de werkgevers  zelf. Beoogde locaties moeten voldoen aan geluid- en andere milieueisen voor  woonfuncties. Een initiatief om op bedrijventerrein Legmeer een kantorenpand om  te bouwen naar migrantenhuisvesting keurde de gemeente om die reden af.  
  Passende  en veilige woonoplossing
  De  gemeente   Amstelveen start een onderzoek naar de huisvestingssituatie  van arbeidsmigranten in Amstelveen. Hierbij zoekt de gemeente aansluiting bij  de werkwijze van collega-gemeenten uit de Greenport Aalsmeer  regio. 
  

(Foto Amstelveenweb.com - 2011)
Jan-Willem Groot (CDA) Wethouder van Wonen: 'Voor alle Amstelveense inwoners moet een passende woonoplossing beschikbaar zijn. Het college staat open voor initiatieven die bijvoorbeeld kantoorleegstand tegengaan, maar de oplossing moet wel aansluiten bij de ruimtelijke mogelijkheden en milieueisen'
We werken aan een structurele aanpak die het huisvesten van arbeidsmigranten faciliteert en tegelijkertijd omwonenden beschermt tegen eventuele overlast. Speerpunt voor Amstelveen hierbij vormt de huisvesting van kenniswerkers.”

 
             
             
             
             
             
            

