Bijgewerkt: 19 juni 2025

Maccabiadelaan is voor Amstelveners met een lichte zorgbehoefte

Nieuws -> Gemeente

Bron: Gemeente Amstelveen
19-06-2025

Op 2 juni 2025 startte de bouw van 42 sociale huurwoningen aan de Maccabiadelaan voor Amstelveners met een lichte zorgbehoefte. De gemeente zou deze woningen de eerste tijd mogelijk huren voor de opvang van Oekraïense vluchtelingen.

Op 16 juni 2025 zijn de gemeenten Amstelveen en Ouder-Amstel zijn overeengekomen dat Ouder-Amstel een deel van de Oekraïense vluchtelingen uit Amstelveen gaat opvangen en Amstelveen asielzoekers van Ouder-Amstel. Daardoor zijn de woningen aan de Maccabiadelaan na oplevering, naar verwachting december 2025, direct beschikbaar voor de doelgroep.

Foto Amstelveen
(Foto Amstelveenweb.com - 2024)

Adam Elzakalai (VVD) wethouder Wonen

Adam Elzakalai (VVD) wethouder Wonen is verheugd over deze ontwikkeling: “We hebben te maken met een enorme krapte op de woningmarkt. Daarom zijn we blij met iedere woning die we kunnen bouwen. We houden daarbij rekening met verschillende doelgroepen, zoals jongeren, ouderen en mensen met een zorgbehoefte. Tegelijkertijd hebben wij een verantwoordelijkheid om mensen die op de vlucht zijn een veilig onderdak te bieden. Door de overeenkomst met Ouder-Amstel kunnen wij aan meerdere opgaven invulling geven. Vanzelfsprekend begeleiden we de overgang naar de opvang in Ouder-Amstel zorgvuldig en zorgen we samen met Ouder-Amstel voor een ‘warme’ overdracht.”

Alternatief voor hotels. Amstelveen vangt sinds het begin van de oorlog vluchtelingen uit Oekraïne in hotels op. Opvang in hotels is in principe tijdelijk van aard en relatief duur. De gemeente streeft ernaar om eind van dit jaar voor alle Oekraïense vluchtelingen in de hotels een alternatieve opvanglocatie te hebben. Een deel van de Oekraïense vluchtelingen woont sinds enkele maanden in nieuwe flexwoningen aan de Kalkbranderij samen met Amstelveense jongeren. Ook voormalig verzorgingshuis de Olmenhof wordt ingezet voor tijdelijke opvang van Oekraïners.

Foto Amstelveen
(Bron Eigen Haard - 2024)

Op het terrein aan de Maccabiadelaan bouwt woningcorporatie Eigen Haard 42 sociale woningen. De woningen worden in twee fases ingezet

Locatie goed bereikbaar. De beoogde opvanglocatie in Ouder-Amstel bevindt zich in Duivendrecht en is goed bereikbaar met het openbaar vervoer: er is een metrostation op loopafstand en ook NS-station Duivendrecht zit in de buurt. Hoewel er nog verbouwd en ingericht moet worden, vindt de overgang naar Ouder-Amstel naar verwachting voor het einde van dit jaar plaats.

Regionale opgave. Gemeenten Amstelveen en Ouder-Amstel gingen dit voorjaar met elkaar in gesprek over hoe zij elkaar kunnen helpen met het realiseren van hun opgave om vluchtelingen uit Oekraine én asielzoekers op een passende wijze op te vangen.



Amstelveenweb.com is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de nieuwsberichten.