Weer enorme politiecontrole in Amstelveen
Nieuws -> PolitieBron: AT5 / Politie NL
06-11-2014
Er was weer een grote politieactie met 13 controleteams in  Amstelveen op donderdagmiddag 6 november 2014. Op 24 oktober 2014 werden bij  een soortgelijke actie nog 31 auto's in beslag genomen - meldt de Amsterdamse omroep AT5.
Een politiewoordvoerder liet AT5 weten, dat er tot 18 uur, zes aanhoudingen zijn verricht tijdens de controle. Het gaat om drie verdachten die worden verdacht van poging tot inbraak, een iemand die een wapenstok in zijn wagen had en twee personen met vervalste documenten. Daarnaast heeft de belastingdienst voor 15.000 euro aan openstaande boetes geïnd. Ook zijn acht auto's in beslag genomen.
Politie, Koninklijke Marechaussee en de  Belastingdienst controleerden gedurende de dag en avond ruim 250 voertuigen op  het Stadsplein. Bij de controle werd gebruik gemaakt van zogenoemde  ANPR-apparatuur; hiermee werden kentekens van langsrijdende voertuigen op de A9  en Amsterdamseweg razendsnel gescand. Bij de kentekens van gestolen auto’s, of  voertuigen die eerder in verband zijn gebracht met criminaliteit volgde een  hit. Ook wanneer een kentekenhouder gezocht wordt, met een ongeldig rijbewijs  rijdt, openstaande boetes of belastingschulden heeft, gaf de kentekenscanner  een melding. Motoragenten hebben de betreffende voertuigen vervolgens van de  weg gehaald en overgebracht naar een controlelocatie aan het Stadsplein
    Resultaten
  Tijdens de controle zijn 9 personen aangehouden, onder  meer, omdat zij drugs, valse documenten en verboden wapens bij zich hadden en  omdat zij geen identiteitsbewijs konden tonen. Agenten hebben 32 bekeuringen  uitgeschreven, onder andere voor het niet kunnen tonen van een geldig rijbewijs  en gladde banden. Daarnaast hebben meerdere personen openstaande boetes  betaald. De Belastingdienst heeft 31 voertuigen in beslag genomen en ruim  40.000 euro aan openstaande vorderingen geïnd.
  Interactie  met burgers
  Medewerkers van politie en gemeente stonden tijdens de  controle op het Stadsplein bij een stand, waar zij met burgers hebben gesproken  over onder andere Burgernet en het bellen van 112 bij verdachte situaties. Ook  stond het Mobiele Media Lab op het Stadsplein: een politietruck met een  onderzoeksruimte, waar burgers werd gevraagd om input te leveren op de  werkwijze en communicatiemiddelen van de politie. Tijdens de korte sessies in  de truck werd gesproken over woninginbraken, het nemen van preventieve  maatregelen en deelnemers werd gevraagd om de preventieflyers- en folders van  de politie te beoordelen. 
  Ook was er ruimte om andere tips en ideeën met de  aanwezige politiemensen te delen. Het Mobiele Media Lab wordt landelijk ingezet  om de verbinding en interactie aan te gaan met burgers met als doel om alle on-  en offline activiteiten van de politie zo goed als mogelijk te laten aansluiten  bij de behoefte van mensen. Het Mobiele Media Lab zal komende maanden door het  hele land te zien zijn.
  Extra  alert tijdens donkere dagen
  In de donkere maanden van het jaar neemt de kans op  woninginbraken toe en daarom neemt de politie extra maatregelen om  criminaliteit te voorkomen en daders snel te pakken. Met verkeerscontroles,  waarbij gebruikt gemaakt wordt van kentekenherkenning komt de politie op een  eenvoudige manier in contact met mogelijk verdachte personen en bekenden van de  politie. Naast gerichte verkeerscontroles surveilleert de politie in de donkere  avonduren uren extra vaak met zowel agenten in uniform als in burger.

 
             
             
             
             
             
            

