Bijgewerkt: 8 mei 2025

Vreugde en verdriet in de Kruiskerk van Amstelveen

Nieuws -> Kerk

Bron: Kruiskerk
08-05-2025

Zondag 18 mei 2025 zal in een muzikale vespers in de Kruiskerk, Van der Veerelaan 30a, weer een Bachcantate klinken. De vespers begint om 16.30 uur en duurt een uur. Ieder is welkom vanaf 16.00 uur. De toegang is vrij, maar giften wordt op prijs gesteld, want die zijn nodig om ook in de toekomst deze muzikale diensten te kunnen blijven organiseren.

Foto Amstelveen
(Foto Amstelveenweb.com - 2023)

De Kruiskerk in Amstelveen

In 1725, precies 300 jaar geleden, schreef Johann Sebastian Bach voor de 3e zondag na Pasen de cantate 'Ihr werdet weinen und heulen' 'Je zult huilen en huilen' (BWV 103), een cantate waarin het contrast tussen enerzijds verdriet over naderend afscheid en anderzijds vreugde omdat de liefde in hoofd en harten blijft, muzikaal volledig wordt uitgebuit. Instrumentaal is de cantate rijk bedeeld met, behalve strijkers en een basso continuo, ook een trompet, een piccolofluit en twee hobo’s d‘ amore.

Niet alleen het orkest, maar ook koor en solisten moeten alles uit de kast halen, want Bach maakte van deze cantate een van zijn meest virtuoos met talrijke dansende coloraturen. Solisten, Vesperscantorij en orkest zullen deze keer onder leiding staan van Bert ’t Hart. Liturg is dr. Bettine Siertsema.



Amstelveenweb.com is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de nieuwsberichten.