Bijgewerkt: 26 juni 2025

Mediaraad Amstelveen start journalistieke proef

Nieuws -> Informatief

Bron: Mediaraad Amstelveen
26-06-2025

De redacties van twee Amstelveense mediaorganisaties ontvangen vanuit een proef van het Amstelveens Mediafonds financiële ondersteuning om de journalistieke kwaliteit structureel een impuls te geven. Daarnaast ondersteunt het Mediafonds drie tijdelijke journalistieke projecten.

Vanuit het Amstelveens Mediafonds is dit jaar de proef Financiering Structurele Verbetering Journalistieke Kwaliteit gestart. De mediaorganisaties kunnen voor een vooraf bepaalde periode een extra journalist inhuren om de kwaliteit te verhogen. Daarnaast krijgen zij hulp aangeboden vanuit het landelijke Stimuleringsfonds voor de Journalistiek bij de eventuele ondersteuning van deze extra journalistieke mankracht.

“Dit is een hele belangrijke stap voor de ontwikkeling van de journalistieke kwaliteit in Amstelveen. De mediapartijen kunnen hierdoor vaker journalistiek onderzoek doen en meer diepgravende verhalen maken” -zegt Meindert Schut, voorzitter van de Mediaraad.

Foto Amstelveen
(Bron Mediaraad Amstelveen - 2024)

De leden van de Mediaraad Amstelveen vlnr.: Meindert Schut voorzitter, Arlette Dwarkasing, Dirk Boelhouwer, Piet de Blaauw en Nienke Bakker in april 2024

Drie journalistieke projecten toegekend naast de proef voor structurele financiële ondersteuning is er ook ruimte voor kortlopende journalistieke projecten. De onafhankelijke Mediaraad ontving tijdens de voorjaarsronde van 2025 opnieuw een flink aantal aanvragen. Daarvan worden er drie toegekend. Deze projecten behandelen een verscheidenheid aan onderwerpen met maatschappelijke impact voor Amstelveen. In totaal is er met de toegekende journalistieke projecten en de proef voor structurele ondersteuning een bedrag van ruim € 97.000.- gemoeid.

Na publicatie in de (lokale) media worden de toegekende projecten op de website van de Mediaraad bekendgemaakt. Voor meer informatie kunt u terecht op de website: www.mediaraadamstelveen.nl. Nieuwe ronde najaar 2025 Op maandag 8 september 2025 start een nieuwe ronde voor projectaanvragen bij het Amstelveens Mediafonds. Geïnteresseerden kunnen vanaf dat moment tot en met woensdag 8 oktober 2025 aanvragen indienen voor financiële steun bij journalistieke projecten. Informatie over reeds toegekende en afgeronde projecten is na publicatie te vinden op de website van de Mediaraad www.mediaraadamstelveen.nl .

Save the date: Mediacafé De Mediaraad organiseert op donderdag 18 september 2025 in de Bibliotheek Amstelveen Stadsplein een informatieve ontmoetingsavond – Mediacafé – voor belangstellende journalisten, lokale media en geïnteresseerde burgers. Ook maatschappelijke groeperingen, die interessant kunnen zijn voor de pers, zijn van harte welkom. De leden van de raad gaan tijdens deze avond graag in gesprek met de lokale media en (aspirant)journalisten over de lokale journalistiek en over de manier, waarop we elkaar kunnen helpen om die verder te versterken.



Amstelveenweb.com is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de nieuwsberichten.