CDA begaf zich met Schiphol-visie naar de Tweede Kamer
Nieuws -> PolitiekBron: CDA-Amstelveen
09-09-2025
Op donderdag 4 september 2025 waren afgevaardigen van CDA Amstelveen en omliggende gemeenten in Den Haag om het visiestuk op Schiphol aan te bieden. Het werd in ontvangst genomen door de woordvoerder en lijsttrekker van het CDA, Henri Bontenbal.
Onder leiding van de voorzitter van het regio-overleg, Sandra van Engelen, ging de afvaardiging van de regio Amstelland & Meerlanden op bezoek bij Eline Vedder, Tweede Kamerlid van het CDA en woordvoerder Schiphol. Doel van het bezoek was om de Regio Visie Schiphol te overhandigen en hierover in gesprek te gaan. Vanuit het Regio Overleg Amstelland & Meerlanden is de afgelopen tijd hard gewerkt een gezamenlijke visie omtrent Schiphol op te stellen. Om dit te realiseren is ruim de tijd genomen alle afdelingen (Ouderkerk a/d Amstel, Haarlemmermeer, Aalsmeer, Uithoorn, Amstelveen, Amsterdam) hun, door eigen achterban goedgekeurde, input/standpunten te laten leveren. Van Engelen: “alle afdelingen hebben zo hun eigen perceptie in het Schiphol-verhaal, reden waarom dan ook is gekozen om iedereen te betrekken. Dat kost wat meer tijd, maar het levert een beter resultaat op”

(Foto CDA - 2025)
Links staat Sandra van Engelen (CDA Amstelveen, die de Schipholvisie overhandigt aan de heer Bontenbal, lijsttrekker van het CDA
In de visie staat het volgende centraal: Een effectieve aanpak van de vliegtuigoverlast, Respecteren van de rechterlijke uitspraken, Spreiding van vluchten, Stimuleren van treinverbindingen, Actiever benutten van regionale vliegvelden, Transparante communicatie over kosten en het Stellen van duidelijke grenzen aan groei. Van Engelen: “er is vooral stil gestaan bij het respecteren van rechterlijke uitspraken en de houding van de overheid daarin. Deze laatste kan wat de Regio betreft wel een proactievere houding aannemen. Want wat doe je met rechterlijke uitspraken die niet gehandhaafd worden? Het wantrouwen richting de overheid wordt er niet minder op en dat moet veranderen.”
De regio erkent natuurlijk de economische waarde van Schiphol voor de regio en haar inwoners. Maar het CDA wil met deze visie het welzijn en welbevinden van de inwoners een prominentere plek laten krijgen op de landelijke politieke agenda.
De visie heeft meteen al een klein effect gehad: op het zaterdag 6 september 2025 gehouden CDA-partijcongres is een amendement op het Verkiezingsprogramma aangenomen dat de belangen van omwonenden sterker verwoord: “De economische waarde van de luchtvaart moet in harmonie komen met mens en milieu”. Dit amendement was ingediend door de regio’s. Zodra de nieuwe Tweede Kamer is benoemd en daarmee ook de dossierhouder van Schiphol, zal vervolgoverleg worden ingepland.
Voor wie geinteresseerd is in De Regionale Visie Schiphol Amstelland & Meerland, is deze te lezen op de website van het CDA Amstelveen.