Amstelveenweb.com Amstelveenweb.com Bijgewerkt: 17 mei 2012 Zoek:
begin Begin:. Nieuws Geschiedenis Amstelveen Geschiedenis Geschiedenis Geschiedenis Foto's Geschiedenis Gebeurtenissen Geschiedenis Monumenten Geschiedenis Partnersteden Geschiedenis Straten Geschiedenis Kerken Geschiedenis Exposities Geschiedenis Links Geschiedenis Sponsoren Geschiedenis Over de site Geschiedenis Contact Geschiedenis Bronnen Geschiedenis

Indië Monument - 2006

Foto's -> Kunstwerken -> Broerse Park

Indië Monument
(Amstelveenweb.com collectie - 2006)

Het Indië Monument gemaakt door Ella van de Ven.


Het Monument is opgericht ter nagedachtenis aan de twee miljoen mensen die zijn omgekomen ten gevolge van de Japanse bezetting van het voormalig Nederlands-Indië tijdens de Tweede Wereldoorlog. De Japanse capitulatie vond plaats op 15 augustus 1945. Op deze dag vindt jaarlijks nog steeds de herdenking plaats.



(Amstelveenweb.com collectie - 2006)

Totaal overzicht van het Indië Monument, vlak na de herdenking van 15 augustus 2006.

In de jaren negentig heeft een delegatie uit Japan voor het eerst sinds de Tweede Wereldoorlog een krans gelegd bij het 'Indië-monument' in Den Haag. Kort daarna werd een gebaar naar de slachtoffers gemaakt in de vorm van een schadeloosstelling. Dit alles was aanleiding om in Amstelveen ook een 'Indië-monument' op te richten.

Om dit monument te realiseren is de Stichting Indië Monument Amstelveen opgericht. Het Stichtingsbestuur bestond uit: mevrouw E.P.A. Thomson, voorzitter; mevrouw E. Lonissen, secretaris; de heer B.J. Diazoni, penningmeester; de heer H.W.R. Schild, lid; de heer Ch. Van de Poel, lid en de heer mr. R.A. van Beugen, lid.

Indie monument Amstelveen (Amstelveenweb.com collectie - 2006)

Aan de linkerkant van het monument staat deze tekst


Het monument is onthuld op 8 december 1994 door de heer R. Boekholt (Brigade Generaal B.D. en tevens voorz. Stichting Herdenking 15 augustus 1945), de heer mr P.J.H. Jonkman (secr. gen. van het permanente Hof van Arbitage), de heer P. van den Heuvel ( wethouder Cultuur van de gemeente Amstelveen), mevrouw J. Stolk (auteur, vertegenwoordiger van de tweede generatie) en mevrouw E.P.A. Thomson (voorz. Stichting Indiƫ Monument Amstelveen).

De Stichting is statutair opgeheven op 11 september 1995. Ceremoniemeester was de heer N. Gerharz (Luitenant Kolonel der Jagers B.D.).

Zie ook bij Herdenkingen





Informatie over de kunstenares

Ella van de Ven werd geboren in 1945 te Amsterdam. Zij heeft haar atelier in Amstelveen aan huis en veel van haar beelden staan als permanente expositie in haar tuin.

Van de Ven volgde haar opleiding aan de Rijksakademie voor Beeldende Kunst in Amsterdam. Zij is gespecialiseerd in het maken van bronsplastieken. De reeks opdrachten van ondermeer diverse gemeenten loopt al sinds 1978. Zij heeft in Amstelveen enkele speelbeelden bij scholen gemaakt, genaamd de olifant, de clown en de hand. Bij de kinderboerderij Elsenhove is het speelbeeld 't Lammetje te zien.

Een zeer fraai kunstwerk is het hier getoonde Indiƫ Monument, dat in 1994 in het Broerse Park werd geplaatst. Op afspraak kan men haar atelier en haar permanente expositie bezoeken.

Zie voor andere kunstwerken: Ella van de Ven.

Klik hier voor andere foto's in de categorie Kunstwerken





Copyright en Disclaimer | Amstelveen | RSS