Bijgewerkt: 26 mei 2012
Zoek:
Nieuws
Amstelveen
Geschiedenis
Foto's
Gebeurtenissen
Monumenten
Partnersteden
Straten
Kerken
Exposities
Links
Sponsoren
Over de site
Contact
Bronnen
Amstelveners zijn tevreden over hun eigen wijk en over de openbare buitenruimte. In hun contacten met de gemeente komen de inwoners in de meeste gevallen (59%) aan de balie. 20% is bekend met Balie Online, het digitale loket van de gemeente. Uit de stadspeiling blijkt verder, dat de inwoners onbekend zijn met het centrum voor Jeugd en Gezin.
In april van dit jaar is voor de 9de keer de Stadspeiling gehouden, het grootschalige onderzoek onder de Amstelveense bevolking. In het onderzoek geeft 85% van de inwoners aan tevreden te zijn over de eigen wijk en de meerderheid is tevreden over de openbare ruimte. Het veiligheidsgevoel is in 2011 ongeveer gelijk gebleven: 32% ten opzichte van 31% in 2009.
Naar aanleiding van de voorgaande stadspeiling heeft de gemeente fors ingezet op het bereiken van mantelzorgers. Dankzij deze actie is het aantal mantelzorgers gestegen van 2,9% in 2009 naar 4,0%. Inwoners zijn vooral tevreden over het wonen in Amstelveen, de centrale ligging van Amstelveen in de regio en de goede bereikbaarheid. De hoogte van gemeentelijke belastingen en heffingen, uitgaansvoorzieningen en de overlast van Schiphol zien inwoners als verbeterpunten.
