Bijgewerkt: 25 mei 2013
Zoek:
Nieuws
Amstelveen
Geschiedenis
Foto's
Gebeurtenissen
Monumenten
Partnersteden
Straten
Kerken
Exposities
Links
Sponsoren
Over de site
Contact
Bronnen
Op zaterdag 7 juli 2007 in wijkcentrum De Bolder vond de feestelijke opening plaats van de expositie "Weard" van kunstenares Amani. De ontvangst verliep allerhartelijkst. De kunstenares, van Irakese afkomst uit een beroemde familie van dichters, schrijvers en schilders, dankte in haar welkomstwoord vooral de ondersteuning van welzijnsorganisatie Cardanus.
Wethouder Welzijn Yeter Tan verrichte de openingsceremonie door het nuttigen van traditionele yoghurt en een dadel. ‘Ik vind het erg belangrijk dat kunstenaars in Amstelveen de ruimte krijgen. Ook kunstenaars die hier niet oorspronkelijk vandaan komen. Amani heeft haar ervaringen verwerkt in haar schilderijen. Dit is ontzettend moedig en het levert daarnaast ook nog eens een heel mooi resultaat op. Geïnteresseerden adviseer ik om zelf een kijkje te nemen’, aldus de wethouder.


De kleuren van AMANI
Ik ben Amani en ik woon in Amstelveen. Ik kom van een bekende Irakese familie in dichtkunst, schrijven en schilderen. Mijn vader schreef boeken over geschiedenis en filosofie en was een beroemde schrijver in ons land. Hij kocht allemaal tekenspullen voor me toen ik jong was. We hadden in Irak een hele grote kamer met 20.000 boeken. Toen ik 8 jaar was ben ik begonnen met schilderen en mijn eerste schilderijen werden op school opgehangen voor een wedstrijd. Ik kreeg toen de eerste prijs.
Daarna ging ik door met schilderkunst en ik heb allemaal soorten tentoonstellingen in Irak gehouden. Ik schilderde allemaal verschillende soorten schilderijen. Het meeste dat ik tot nu toe heb geschilderd is moderne kunst. Ik hou ervan om dingen te tekenen waarvan iedereen iets anders ziet. Het leven betekent voor mij een schilderij. En ik probeer van dat schilderij iets moois te maken en het in een mooie lijst te zetten. Als ik naar iets kijk dan zie ik het als een schilderij.
De dingen die niet bestaan laat ik met mijn kwast tot leven komen. Tijdens de Iraaks-Iranese oorlog woonde ik 'in Irak. Mijn familie werd op een gegeven moment opgepakt vanwege onze literaire en wetenschappelijke interesses. Mijn broer, die dichter en kunstenaar was, werd vastgezet en een jaar later vermoord. Alleen maar omdat hij poëzie tegen het regime had geschreven.
