Bijgewerkt: 24 mei 2012
Zoek:
Nieuws
Amstelveen
Geschiedenis
Foto's
Gebeurtenissen
Monumenten
Partnersteden
Straten
Kerken
Exposities
Links
Sponsoren
Over de site
Contact
Bronnen
De Arbeiderspers presenteert in samenwerking met Venstra en uitgeverij Rubenstein donderdag 5 maart 2009 'De Ottomaanse herder', de nieuwe roman van cabaretier, radiomaker, muzikant én schrijver Vincent Bijlo. De presentatie vindt plaats bij boekhandel Venstra te Amstelveen in aanwezigheid van blindengeleidehonden Perkins en Blista van het KNGF.
Perkins is de hoofdpersoon in het boek. Hij vertelt over de geschiedenis van de Ottomaanse herder en over zijn eigen leven als geleidehond. De Ottomaanse herder is betrouwbaar en rustig, een hond die ziet en doorziet, die hoort en luistert. Een hond met een geest die scherper is dan die van de meeste mensen.
De Ottomaanse herder heeft ook een sterk ontwikkeld rechtsgevoel. In de elfde eeuw droeg hij ongewild bij aan de verspreiding van de radicale islam door een geweld predikende en homohatende blinde imam elke dag van zijn huis naar de moskee te brengen. Hij kende het gedachtegoed van de imam, maar hij was de mening toegedaan dat elke blinde recht heeft op begeleiding.
